Weltmeister Claviset 200 (+ ukázka)

2. května 2010 v 22:18 | Najvrtson |  Nástroje zahraniční výroby
Weltmeister Claviset 200 (2. pol. 60. let)
C1
Dnes hrábnu trochu hlouběji do historie. Elektrofonické piáno Weltmeister Claviset vyráběla východoněmecká firma VEB Harmonikawerke v Klingenthalu. Tento pozdější model byl vyráběn ve dvojím provedení, buďto jako zde popsaný Claviset 200 s ovladači vibráta a filtry, nebo jako ochuzený model Claviset 300 bez nich. V jednodušším provedení byl prodáván v Británii pod značkou Selmer.
C2
Konstrukce Clavisetu v podstatě kopíruje dříve uvedený západoněmecký Hohner Cembalet a v principu je obdobná také jako u ČS. nástroje Klaviphon - zdrojem zvuku je jazýček rozezněný trsátkem. Claviset ale nepoužívá pro každý tón jeden snímač a je aktivní - napájení je řešeno dvěma plochými bateriemi.
C3
Další odlišností jsou pedály, kdy levý ovládá hlasitost (čím více sešlápnete, tím to hraje hlasitěji) a dá se také zafixovat v několika polohách. Pravý pedál přes bowden ovládá sustain, tedy podržení tónu.
C4
Zvuk Clavisetu je proti Klaviphonu tenký, jak můžete posoudit z ukázky níže...
C5
C6
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.