Blahopřání praotci českých el. pian

21. ledna 2010 v 22:46 | Jiří Janků |  Úvod, novinky a seznam literatury
BLAHOPŘÁNÍ PRAOTCI ČESKÉHO ELEKTROFONICKÉHO PIANA PANU LADISLAVU KOŘÁNOVI

Jiří Janků a Ladislav Kořán /1924/ na výstavě - ČESKÁ KYTARA /2009/
Dne 23. listopadu 2009 oslavil v USA praotec českých elektronických hudebních nástrojů a první poválečný blatenský tovární výrobce elektromagnetického snímače zvuku pro značky Resonet a slavný atlet pan Ladislav Kořán 85 let. Ladislav Kořán se narodil v obci Hloubětín u Prahy, která leží na starodávné cestě z Prahy do Nymburka. V roce 1936 se rodina přestěhovala do městské části Praha - Satelice, ve které Ladislav Kořán žil do roku 1947, odkud se přestěhoval do jihočeského města Blatná u Strakonic. Na jeho legendární poválečné české snímače zvuku z 50. let minulého tisíciletí a hudební nástroje značky Resonet, začínala svoji kariéru celá řada významných českých a světových hudebních osobností např. George Harrison, Jimmy Pege, Albert Lee, Eric Clapton, Gerry Morsden, John Paul Johnes z Led Zeppelin, Petr Janda, Ladislav Štaidl, Petr Novák, Radim Hladík a mnoho dalších evropských umělců a hudebních skupin. Na celosvětové výstavě Expo 58 v Bruselu byla oceněna - Zlatou medailí Expo 58 kolekce tři českých elektronických hudebních nástrojů značky Resonet, které vyrobilo výrobní družstvo Dřevokov z Blatné.
Jménem českých hudebníků přeji legendárnímu oslavenci k jeho významnému životnímu jubileu hodně pevného zdraví, spokojenosti a životního elánu.

Královéhradecký sběratel českých kytar - Jiří Janků.
/ www.muzeumkytar.cz./
P. S.
K blahopřání pana Janků se připojují: sběratel varhan pan Michal Najvrt, Karel Petráň - ředitel Městského muzea a Josef Hosperger starosta města Blatná. Vojtěch Vaňhara starosta MČ Praha - Satalice a Ing. Martin Soukup náměstek primátora Magistrátu města Hradec Králové.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.